Vánoční muzikál prolínal historii se střípky současnosti

Datum: 
04.01.2017

Nejprve den před Štědrým dnem vyprodal Kulturní centrum v České Třebové a volná místa nezůstala ani dva dny poté v kostele sv. Máří Magdalény v Lanškrouně. „Bylo to úžasné," nešetřili chválou diváci, kteří se nenechali odradit ani chladným prostředím lanškrounského kostela.

Bezmála tříhodinové představení už třetím rokem nabízí vedle klasického dva tisíce let starého příběhu zrození Ježíše Krista i trápení mladé maminky Marušky se šťastným koncem.

Podle režiséra Michaela Holase muzikál vznikal pouhé čtyři měsíce, během tvorby jiného, náročnějšího muzikálu. „Během jeho psaní jsem si uvědomil, že se pořád nic neděje," říká s tím, že na podzim roku 2014 se rozhodl, že narychlo udělá muzikál. Jak přiznal, sesbíral věci, které měl na desce, něco připsal a muzikál byl na světě.

STŘÍDALI NĚKOLIK ROLÍ
Muzikál Narozený v Lanškrouně.Michael Holas ale rozhodně není tím režisérem, který se během představení usadí a drží svým hercům pěsti, aby vše klaplo. V muzikálu zpívá, hraje na kytaru a ztvárňuje archanděla Gabriela. Jeho tým působí ve stále stejném složení. „Ti, kteří začínali, jsou tu doteď," potvrzuje frontman white – rockové kapely Michael a dodává, že někteří z nich mají v muzikálu až pět rolí. Navíc nikdo z nich není „kovaným" hercem. „Jsou tu hudebníci z různých kapel, někdo je od Pardubic, někdo z Třebíče či z Prahy," konstatuje. Každý z nich však musí kromě své role zvládat i rychlé převlékání. „Náročné to je, ale už si zvykli," usmívá se režisér.

Čtyři role si letos v muzikálu střihla i Lída Langrová, která kromě hlavní role Marie oblékla i háv pastýřky, zlé síly a předvedla úžasnou akrobacii na šále, ze které se divákům tajil dech. „Muzikál je pro mě obrovský zážitek. Letos to mám opravdu pestré a kontrastní, " libuje si Lída Langrová.

Muzikál letos navštívil šestici míst, svou tour zakončil 26. prosince v kostele sv. Havla v Rychnově nad Kněžnou. „Všem, kteří se mnou spolupracují, patří mé poděkování za to, jak skvěle to fungovalo," říká závěrem Michael Holas.