Do prostor svaté Anny se vrátí Narozený

Datum: 
22.12.2015

Výpravný biblický příběh o narození Ježíše Krista, nastudovaný v rockovém hávu a s paralelami a myšlenkovými přesahy do současnosti, byl již během prosince uveden ve čtyřech městech. Letošní tour pokračuje v Lanškrouně, kde bude dvakrát uveden v kostele svaté Anny. Na domovské scéně autora muzikálu Michaela Holase, frontmana kapely Michael. „Svatá Anna je maminka Panny Marie, k muzikálu se tento prostor hodí," podotýká Michael Holas a na představení v Lanškrouně se těší.

Muzikál se do svaté Anny vrací po roce s řadou vylepšení, jakých, nechce jeho autor příliš konkretizovat, aby diváky nepřipravil o překvapení. „Pracovali jsme třeba na zvuku, aby výsledek byl pro diváka daleko lepší," upřesnil Michaela Holas.

Na představení, které trvá zhruba dvě a půl hodiny, se podílí pětadvacet lidí. Narozený jako správný muzikál nepostrádá silný příběh, živou hudbu a zpěv, nápaditou choreografii, ale i zajímavé světelné efekty.

Výtěžek ze vstupného bude použit na nákup hudebních nástrojů pro děti z dětských domovů. Autor muzikálu by je rád daroval dětem, které mají na muziku talent, ale nemohou si dobré hudební nástroje dovolit. „Jsou kvalitní, aby mohl talent vyniknout, protože nekvalitní věci spíš člověka stáhnou zpátky. Říkám to z vlastní zkušenosti, také jsem v dětství neměl na drahé nástroje. Chtěl bych dát příležitost druhým," dodává Michael Holas.