Dačice - Rockový vánoční muzikál NAROZENÝ

Datum: 
07.12.2016

Řada z nás se nemohla pátečního večera dočkat a samozřejmě jsme všichni pociťovali i mírnou nervozitu, jestli se vše podaří dobře zorganizovat a naplnit sál. Téměř všechna místa k sezení však nakonec byla zamluvena již před představením, a když odpoledne dorazila i kapela, herci, osvětlovači, zvukař, „kouzelníci“ s efekty a všech těch 20 lidí začalo pobíhat po jevišti a sále s nejrůznějším vybavením, visel ve vzduchu nezapomenutelný večer.

Po čtyřech hodinách stavění scény, všech světel a efektů se hlavní schodiště do sálu Katolického domu zcela zaplnilo lidmi. Na dobré náladě neubralo ani krátké čekání návštěvníků před dveřmi sálu, aby pan zvukař J. Mikyska doladil poslední zvuk na mixážním pultu.
Sál se rychle zaplnil a všechny přítomné přivítala krátkým slovem ředitelka spolku Otevřená OKNA paní PaedDr. Drahomíra Blažková. Tento spolek provozuje sociálně terapeutickou dílnu Dačické okénko. Dačickému okénku bylo totiž věnováno celé dobrovolné vstupné z této akce, a jak se později ukázalo, jednalo se o krásnou částku 15 497 Kč.

Pak sál potemněl a do ticha zazněly první skladby kapely Michaela Holase a jeho přátel. Frontman kapely Michael, autor většiny písní, textů, režisér muzikálu, kytarista a zpěvák v jedné osobě Michael Holas, rozdělil vystoupení na dvě části. První část muzikálu Narozený je klasický biblický příběh starý dva tisíce let. Druhá část děje nás přenesla do současnosti a porovnávala tak příběh dnešní doby s dobou narození Ježíše Krista, jejich paralely, podobnost i rozdíly.  Během dvě a půl hodiny trvajícího muzikálu se na scéně střídaly zpívající biblické postavy i postavy ze současnosti. Jejich pěvecký, herecký i taneční výkon byl obdivuhodný. Rocková muzika byla skvělá a profesionální. Toto všechno podpořilo nespočet efektů, světel, kouře a dokonce jsme si přímo v sále užívali čerstvého sněžení v podobě skutečných vloček ze sněžného děla. Atmosféra na jevišti i v hledišti byla strhující, a proto si všichni přítomní společně s Michaelem Holasem rádi zazpívali a protáhli si ruce, ve kterých drželi svítící tyčinky.

Při závěrečné skladbě, kdy probíhalo defilé všech účinkujících, celý sál povstal, tleskal a řičel ve stoje. Došlo tedy i na přídavky, což publikum oceňovalo dalším potleskem. Nakonec jsme se přeci jen museli rozloučit a rozejít do svých domovů. Jen účinkující ještě museli nanosit nespočet věcí do aut, aby se mohli vydat na tříhodinovou cestu ke svému domovu do Lanškrouna.

Poděkování patří zejména hlavní dvojici organizátorů Petře Fučíkové a Lukáši Károvi, kteří celou akci zajistili od plánů až po realizaci. Velké díky patří také firmám a jednotlivcům. Jsou to: Pila Benda s.r.o., Střechy Svoboda a syn s.r.o., Břetislav Kocián – tesařství, Ing. Zbyněk Daňhel – Elsun, Pavel Kára, Jan Kára a další. Mediálními partnery byli: Jarmark, Marian Štumar – suNEXO a město Dačice. Takto rozsáhlá výprava by se bez výše zmiňovaných samozřejmě nemohla uskutečnit.

Jsme rádi, že jsme pro tento projekt mohli náš sál propůjčit. Ještě jednou tedy všem srdečné díky.